Chemie

Gumove vajicko

Další z jednoduchých pokusů od pokusníků, poslaný přímo z mobilu :D . Uhodne někdo co se vlastě děje?

Hodnocení uživatelů:  / 175

Jak nafouknout balonek bez dechu

Další tip na oblíbený trik o vás uživatelů.

Díky Baciteam.  :-)

Hodnocení uživatelů:  / 143

Krystaly ze soli nebo z cukru III

 Ahoj, zde se dočtete jak si vytvořit krystalky. 

Je to nekonečný evergreen, ale každý pokus zveřejníme. A s cukrem to jde táké, toje pravda.

Hodnocení uživatelů:  / 177

Samovznícení

Při mnoha reakcích chemických látek dochází k vývinu tepla - exotermické reakci - to je dáno tím, že reaktanty mají více energie než výsledné produkty. Někdy je vývin tepla tak velký, že výsledný produkt začne hořet.

Hodnocení uživatelů:  / 43

Sliz

Jednoduchý návod na sliz od Dominika.

Hodnocení uživatelů:  / 200

Crystals

Co je třeba na tento pokus: Space age crystals, vodu(studenou a hodně málo asi mililitr) nádobku. Výroba: do malé nádobky se nalije troška vody a poté se tam na sype trocha aby ten Space age Crastals byl na dně a poté se čeká týden a 1 až 2 dny prostě do té doby než voda vyschne a krystaly zaschnou nebo to dáme na placatý kámen a s vodou a ten samý postup čs.

Hodnocení uživatelů:  / 12

Sopka

Co potřebujem: Petryho misku  modelínu  jedlou sodu ocet

Postup: Vymodelujem si z modelíny sopku. Tu dáme do petryho misky.  Uděláme do sopky díru.  Nasypem do díry jedlou sodu. (pokuď seženete červeň nebo žluť tak trochu přidejte na jedlou soudu) a nalijem trochu octa do kráteru. 

Pokuď máte nějáké otázky tady je moje emailová adresa: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Hodnocení uživatelů:  / 71

Suchý led - vlastnosti

Protože suchý led je velice oblíbený, tak jsme si ho také vyrobili. Hraní se suchým ledem rozhodně není extrémní pokus ani obzvláště nebezpečné, pokud dodržíte pár jednoduchých pravidel. Jeho výrobu lze považovat za extrémní, protože dochází k prudké změně a pro dospělého to také nebezpečné není. Začneme jeho popisem a pozorováním, což je spíše nuda.

Hodnocení uživatelů:  / 19
Přidejte pokus

Každý může přidat svůj oblíbený pokus. Stačí jen nahoře kliknout na tlačítko přidej článek a popsat pokus. Pokus bude zveřejněn po kontrole vhodnosti a případně zařazen do správné kategorie.

PŘIDAT NOVÝ POKUS

Copyright © 2012 PokusyProDěti.cz všechna práva vyhrazena. Tvorba webových stránek vddesign.cz.