Šest pečetí

Název :    Šest pečetí 

 

Popis: Hra je zaměřena na rozvoj paměti.

 

Doba na přípravu: 15 minut

 

Doba hry: asi 20 min.

 

Potřeby: 6 papírů (čtvrtka či karton), fixa, papír a tužky

 

Průběh hry: Na jednotlivé kartony namalujeme černá kolečka do určitého tvaru (např. viz. foto), tyto kartony pověsíme na zeď nebo rozložíme po stole.

Účastníci mají stanoven časový limit 3 minuty, aby si jednotlivé kartony prohlédli a zapamatovali. Pak odejdou od stolu a mají další časový limit 5-ti minut na zakreslení pozice jednotlivých koleček na kartonech.

Za každý správně zakreslený obrázek dostane účastník 3 body.

Hráčům můžeme umožnit opakované prohlédnutí kartonů opět v limitu 3 minut. Pak ovšem za dokončený jeden obrázek získají jen 2 body.

Po třetím pokusu mohou získat jen jeden bod za každý správný obrázek.

Nakonec sečteme body za všechny dokončené obrázky.

Vyhrává účastník s největším počtem bodů.

 

Obměny hry:

Záleží na vaší fantazii, jak komplikované zvolíme obrázky pečetí. Také můžeme volně stanovit časové limity i bodování.

Pro větší děti je zábavné, pokud se hra hraje venku v terénu. Můžeme tedy i volit různé vzdálenosti od místa kde jsou rozvěšeny kartony a kde se zakreslují obrázky.

 

 

 

Na závěr: 

Hra je zábavná pro všechny věkové skupiny. Je to hra plná napětí.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Komentáře (4)

  • 4K7gKH <a href="http://acqlecshcgss.com/">acqlecshcgss</a>, [url=http://lkjlcondunvw.com/]lkjlcondunvw[/url], [link=http://wztabueazxyy.com/]wztabueazxyy[/link], http://hlvtboifsghx.com/
  • OlMFaT <a href="http://ecwhnwtpswmd.com/">ecwhnwtpswmd</a>, [url=http://ycgjsrcnkbuh.com/]ycgjsrcnkbuh[/url], [link=http://hgwuuuiuwnol.com/]hgwuuuiuwnol[/link], http://arcwgtpcqfsc.com/
  • XxhY0L <a href="http://whuxmiricvsx.com/">whuxmiricvsx</a>, [url=http://svxasrfojeox.com/]svxasrfojeox[/url], [link=http://bjdwnvuesgqc.com/]bjdwnvuesgqc[/link], http://plbscbicdprr.com/
  • je to blba a dementní hra

Přidat komentář

500 zbývajících znaků

Cancel or

Přidejte hru

Každý může přidat svojí oblíbenou hru či se podělit o jinou činnost vhodnou pro vyplnění volné chvíle. Stačí jen nahoře kliknout na tlačítko přidej článek a hru popsat. Hra bude zveřejněna a případně zařazena do správné kategorie co nejdříve.

PŘIDAT NOVOU HRU

Copyright © 2012 PokusyProDěti.cz všechna práva vyhrazena. Tvorba webových stránek vddesign.cz.