Na Hamouna

Popis: Hra je zaměřena na rozpoznávání čísel na kostce, pohotovost reakcí, rozvoj zručnosti. 

Doba na přípravu: 10 minut

Doba hry: 20 min. nebo až do omrzení 

Potřeby: jídelní nůž a vidlička, čepice, šála, rukavice, sušenky a hrací kostka

Průběh hry: Účastníci si stoupnou kolem stolu. Na stůl položíme všechny pomůcky. Účastníci začnou házet jeden po druhém kostkou. Komu padne číslo 6 začne se oblékat (čepice, rukavice, šála) pak uchopí příbor a snaží se rozkrojit jednu ze sušenek a sníst ji. Ostatní pokračují v házení kostek, snaží se hodit číslo 6, pokud se jim to podaří, ten kdo se oblékal nebo už i jedl musí ihned zanechat činnosti a svléknout zpět (čepici, šálu i rukavice) a odložit příbor. Ten kdo hodil číslo 6 se opět začne oblékat a snaží se co nejrychleji ukrojit a sníst sušenku.

Vyhrává ten, kdo snědl nejvíce sušenek.

Obměny hry:

Můžeme volit i jiné součásti oděvu nebo udělat oblékání komplikovanější, např. obě rukavice levé, různě komické – např. čepice pro miminka. Sušenky volíme tvrdé, co se špatné krájí.

Na závěr:  Je to velice oblíbená hra na schůzkách našeho skautského střediska. Mohou hrát i různě staří hráči. Zažijeme při ní vždy hodně legrace. Hra je vhodná také jako hra seznamovací na tzv. "prolomení ledů".

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 
Přidejte hru

Každý může přidat svojí oblíbenou hru či se podělit o jinou činnost vhodnou pro vyplnění volné chvíle. Stačí jen nahoře kliknout na tlačítko přidej článek a hru popsat. Hra bude zveřejněna a případně zařazena do správné kategorie co nejdříve.

PŘIDAT NOVOU HRU

Copyright © 2012 PokusyProDěti.cz všechna práva vyhrazena. Tvorba webových stránek vddesign.cz.