Kontakt !

Název :    Kontakt !

Popis: Hra je zaměřena na paměť a rozvoj pohotovosti reakcí

Doba na přípravu: 5 minut

Doba hry: 20 min. nebo až do omrzení

Potřeby: židle a papírky s čísly dle počtu židlí

Průběh hry: Účastníci si sednou do kruhu na židle, židle předem očíslujeme (např. označíme je cedulkami s čísly, tak aby ten kdo na ní sedí cedulku neviděl, např. ji dáme zezadu na opěradlo či na sedák). Začíná ten, kdo má nejnižší číslo. Zavolá : „Jednička volá čtyřku!“, soutěžící na židli č.4 zavolá : „Kontakt! Čtyřka volá sedmičku!“  a tak dále …., když se někdo splete, sedá si na židli s nejvyšším číslem a ostatní se posunou po směru hodinových ručiček. Kdo se spletl dostává trestný bod. Konec hry nastane až jeden z účastníků dosáhne tří trestných bodů.  

 Obměny hry:

Místo čísel můžete označit židle obrázky zvířat, rostlin či států apod. (začíná pak ten jehož název zvířete je v abecedě první a ten kdo se splete si sedá na zvíře jehož název je poslední v abecedě).

Můžete zvýšit i počet trestných bodů pro konec hry nebo ten kdo jich má nejvíce musí vykonat nějaký úkol.

 

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 
Přidejte hru

Každý může přidat svojí oblíbenou hru či se podělit o jinou činnost vhodnou pro vyplnění volné chvíle. Stačí jen nahoře kliknout na tlačítko přidej článek a hru popsat. Hra bude zveřejněna a případně zařazena do správné kategorie co nejdříve.

PŘIDAT NOVOU HRU

Copyright © 2012 PokusyProDěti.cz všechna práva vyhrazena. Tvorba webových stránek vddesign.cz.