Pleteme pomlázku

Pletení pomlázky patří k běžným dovednostem kluků, v případě že jste to za ten rok zapoměly, tak si připomeneme jak se plete z osmi nebo ze šesti proutků.

Pomůcky a potřeby: Proutky podle drubu 9 nebo 7, mašle, nůž,

Návod: Osm proutků na silnější straně k sobě svážeme devátým proutkem tak, že hao vložíme doprostřed svazku  mezi čtyři a čtyři proutky a pak je všechny omotáváme, nakonci zbytek založíme opět doprostřed mezi proutky. PLETENÍ: Proutky rozdělíme na 4 a 4 na levou a pravou skupinu, 1) vezmeme z vnějšího kraje z leva proutek a vrchem prostrčíme mezi druhým a třetím proutkem pravé skupiny proutků a spodem ho vrátíme do levévé skupiny nakraj směrem doprostřed 2)  vezmeme z vnějšího kraje z prava proutek a vrchem prostrčíme mezi druhým a třetím proutkem levé skupiny proutků a spodem ho vrátíme do pravé skupiny nakraj směrem doprostřed. Takto postupujeme stále dokola dokud není pomlázka hotová.

Pleteme z šesti proutků: Postup je obdobný, rozdíl je v tom, že nemůžeme dávat pletený proutek doprostřed skupiny, protože jsou v každé jen tři. Takže ho dáváme hned mezi  první a druhý vždy zkraje, toť celý rozdíl. 

Video.

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 
Přidejte návod

Každý může přidat návod na oblíbený výrobek či jinou manuální činnost vhodnou pro vyplnění volné chvíle. Stačí kliknout na odkaz  přidej článek a návod popsat. Návod bude zveřejněn a případně zařazen do správné kategorie co nejdříve.

PŘIDAT NOVÝ NÁVOD

Copyright © 2012 PokusyProDěti.cz všechna práva vyhrazena. Tvorba webových stránek vddesign.cz.